חדשות מפריז

תערוכת MAISON&OBJET בפריז נחשבת כאירוע החשוב והמכונן ביותר בתחום עיצוב הפנים. חזרנו משם רק כדי לספר על הטרנדים שילוו אותנו בשנה הקרובה

מידי שנה מתקיימת בפריז תערוכת ה- MAISON&OBJET, הנחשבת ליהלום של עולם העיצוב, הטקסטיל והאקססוריז. בתערוכה, שנמשכה עשרה ימים, השתתפו מאות מותגים ומעצבים שהציגו ביריד המרכזי,  ורחובות שלמים שמשלימים את חלון הראווה הגדול ביותר בעולם.

התערוכה חשפה את המגמות המרכזיות שילוו את עולם העיצוב בשנה הקרובה כשהמשותף לכולן הוא הדיאלוג בין החומר לרוח, כפי שבא לידי ביטוי בעיצובים פונקציונליים, חזרה לשורשים ולאימא אדמה, עיצוב לא מהוקצע, לעיתים על גבול המדיטטיבי, עיצוב שמשרת את האדם ומתאים לצרכיו שלו. כל אלה הם חלק ממגמה כוללת המכונה "ההומניזם של העולם החדש".

לירון שוורץ, סמנכ"לית עיצוב ברשת TOLLMAN'S, שלקחה חלק בתערוכה מצביעה על "מגמה מתחזקת של עיצוב מינימליסטי אבל חם ומאפשר. כזה שמאפשר לאנשים לבטא את עצמם, את האופי שלהם, התרבות שלהם והמקום שלהם. הוא לא כופה שום דבר וזה הכוח שבו. היה מעניין לראות איך הטרנד הסקנדינבי של המינימליזם החם, משפיע כיום על כל חברות העיצוב, לא רק הסקנדינביות, וסוחף אחריו למעשה את כל עולם העיצוב".

צוות TOLLMAN'S ביקר בתערוכה ומסמן את המגמות העיקריות לשנה הקרובה:

חומרים של אמא אדמה

אותה נהנתנות חומרית שעטפה אותנו בעיצוב הבית מקבלת טוויסט עיצובי מקורי, המציגה אמירה של ריכוז והתבוננות פנימית, אך כזו  שאינה מנותקת מאורח החיים המודרני. נוכחות בולטת נרשמה לשימוש בפליז, נחושת וברזל. לזכוכית, לחימר ולטרקוטה הנובעים מאימא אדמה. אפילו השיש ואבנים טבעיות מיוחדות אשר נכנסו לעיצוב הבית קיבלו השנה מופעים מתוחכמים יותר ובוגרים יותר.

שיש ואבנים טבעיות מיוחדות נכנסו לעיצוב הבית וקיבלו מופעים מתוחכמים ובוגרים יותר

צבעים מבטן האדמה

החזרה אל הטבע ואל אותם חומרי גלם גולמיים, הכניסה פלטת צבעים חדשה, טבעית ועמוקה. צבעוניות של חרדל, גוונים חמים של אדום חמרה, שילובים של חום כאילו הרגע בקעו מבטן האדמה. גווני פשתן טבעיים, ירוקים עמוקים ועוד. התחכום בגוונים אלו הוא בעיבודים נקיים המחברים אותם לעולם העכשווי המודרני.

מגשים של המותג הבלגי NOTRE MOND- שימוש בפלטת צבעים של חרדל, גוונים חמים של אדום חמרה

המותג הסקנדינבי FERM LIVING חוזר אל הטבע באמצעות פלטת צבעים חדשה, טבעית ועמוקה

קאמבק של מלאכות היד

החיבור לבסיס ולשורשים התרבותיים הקדומים סחפו נוכחות חזקה ביותר של מלאכת יד, אמנות קראפט ומסורת עבודה שנשתמרה מאות שנים ועברה מדור לדור. המראה האותנטי, והגולמי הואר בזרקור מיוחד. בלטו בנוכחותם הקראפים של חברת Ichendorf אשר חיברו בין סוגי זכוכיות במגוון צבעים כאילו פורקו וחוברו מחדש בעבודת יד.

הקראפים של חברת Ichendorf אשר חיברו בין סוגי זכוכיות במגוון צבעים כאילו פורקו וחוברו מחדש בעבודת יד.

סלסלות קש- אמנות קראפט ומסורת עבודה שנשתמרה מאות שנים ועברה מדור לדור

אתניות שבטית

האתניות והאותנטיות רשמו את אחת מנקודות השיא של התערוכה כשבראשן הסצנה האפריקאית: מסכות דקורטיביות, פסלים כבדים, סמלים שבטיים עתיקים, הדפסי חיות, מוטיבים וגרפיקה שבטית. חברת Ferm living, אשר מקום מושבה בכלל בדנמרק, הפתיעה כשיצרה קולקציית עיצובים מרהיבה בהשפעת היבשת השחורה.

המותג FERM LIVING הפתיע כשיצר קולקציית עיצובים מרהיבה בהשפעת היבשת האפריקאית

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden