הנשים שמעצבות את העולם שלנו

הן מבריקות, מקוריות ופורצות דרך בעולם שנשלט עדיין ברובו על ידי מעצבים גברים. יום האשה הוא הזדמנות להציג את נבחרת מעצבות העל של טולמנ'ס

CHARLLOTE PERRIAND- מי שהייתה הצלע הנשית בחברת האדריכלות והעיצוב של  LA CORBUSIER אך נדחקה ממרכז הזירה והתודעה הציבורית בשל רוח התקופה. בהיותה אחת הנשים החזקות והמשפיעות על ההיסטוריה של העיצוב, שמה עלה לכותרות רק כעבור שנים רבות, ולאחר שנשים אחרות נאבקו והצליחו לפרוץ את הסטטוס קוו הגברי אשר רבץ על התחום.

שולחן 529 RIO של המותג CASSINA בעיצובה של CHARLOTTE PERRIAND

ZAHA HADID – המעצבת והאדריכלית הבריטית שנולדה וגדלה בבגדאד, הייתה האישה הראשונה שזכתה בפרס פריצקר לאדריכלות. חדיד, שנפטרה ב2016 בגיל 66, זכתה בחייה בפרסים בינלאומיים רבים על עיצוביה הנועזים והחדשניים, חלקם על בניינים שלא נבנו מעולם. חדיד נחשבת ליוצרת שפרצה את הגבולות, שחטה את כמה מהפרות הקדושות של האדריכלות הפוסט-מודרניסטית והביאה איתה רוח חדשה של צורניות וחומריות.

מגרדת פרמז'ן של המותג ALESSI בעיצובה של ZAHA HADID

PATRICIA URQUIOLLA – מעצבת העל הספרדייה חתומה על עיצובים רבים ונחשקים של מיטב מותגי העל. עיצוביה זכו במהלך השנים בפרסי עיצוב רבים, הם מוצגים במוזיאוני עיצוב ומככבים במגזינים ובבתים היפים בעולם. כיום מכהנת אורקיולה כמנהלת האמנותית של בית העיצוב קסינה. עיצוביה מאופיינים בתפיסה המשלבת בין מודרניזם ופונקציונאליות, ונועדו לייצר קשר רגשי עם המשתמשים.

כורסת GENDER של המותג CASSINA בעיצובה של PATRICIA URQUIOLA

PAOLA NAVONE – מעצבת העל האיטלקייה, משמשת כמנהלת האמנותית של בית העיצוב האיטלקי Gervasoni מאז שנת 1998, ומעצבת בעצמה את מרבית הקולקציות.
במהלך השנים, כיהנה נבונה כאדריכלית, מעצבת, מנהלת אמנותית, מבקרת אמנות ועיצוב, מארגנת תערוכות ואירועים, יועצת עסקית, מורה ומעצבת פנים. המאפיין יותר מכל את עבודתה הוא חוסר הסגנון המובהק שלה, ונטייתה להעז ולחדש. נבונה נחשבת למובילת עיצוב קונספטואלי ומוכרת בזכות עיצוביה המאופיינים בחתימת ידה הברורה: שילוב של חומרים והדפסים בצבעוניות עזה ואקלקטית.

קולקציית GHOST של המותג האיטלקי GERVASONI בעיצובה של PAOLA NAVONE

NANI MARQUINA – המעצבת הספרדייה העומדת בראשו של בית העיצוב הקרוי על שמה, נחשבת למלכת השטיחים הספרדייה, ולזו שחתומה על מהפכת איכות בתחום. מרקינה חרטה על דגלה את המחויבות לאיכות הגבוהה ביותר בתהליך ייצור השטיחים: שימוש במוצרים האיכותיים ביותר, בשילוב טיפול עדין ומתוחכם בחומרי הגלם, הנשען על ידע של מסורות מלאכת יד מרחבי העולם. עם השנים הפך בית העיצוב נני מרקינה למוביל בתחום השטיחים המעוצבים, והוא משתף פעולה עם מיטב המעצבים הספרדיים והבינלאומיים.

שטיח RABARRI של המותג NANI MARQUINA

NIPA DOSHI – הצלע הנשית בצמד המעצבים הבריטי דושי ולוין. דושי, ילידת מומבאי,החיה ופועלת יחד עם בן זוגה בלונדון, נחשבת לאחת המעצבות היצירתיות והבולטות ביותר בסצנת העיצוב הבינלאומית. באמתחתה פרסי עיצוב נחשקים, תואר מעצבי השנה מטעם Edida ורפרטואר עשיר של עיצובים המוצגים בגלריות ומוזיאונים נחשבים ברחבי העולם. דושי ולוין מעצבים עבור בתי העיצוב הגדולים והיוקרתיים בעולם, ביניהם מורוסו, קטל, נני מרקינה. בעיצוביה מבטאת דושי את זיקתה לתרבות המזרח הרחוק ואת אהבתה העזה לטקסטיל, עם עיצובים רבים המשלבים בין מסורת התפירה ההודית לבין האסתטיקה העיצובית המערבית.

כורסת CALA של המותג KETTAL בעיצובם של NIPA DOSHI ן-JHONATHAN LEVIEN

TRINE ANDERSEN – היוצרת הדנית מקופנהגן היא אחד השמות החמים בעולם העיצוב בכלל, ובקרב חובבי העיצוב הסקנדינבי בפרט. אנדרסון הקימה את אימפריית הסקנדי-שיק Ferm LIVING. שמה נקשר עם מהפכנות ופריצת דרך, כמקימת המותג המייצג את העידן החדש של העיצוב הנורדי המשלב בין מינימליזם לטרנדיות.. מאחורי מהפכת העיצוב שחוללה, עומדים תשוקה לעיצוב, אמנות ואסתטיקה, והרצון להנגיש את אלו לקהל ולהביאם לכל בית ואל כל פינה בבית.

POUF של המותג הסקנדינבי FERM LIVING בעיצובה של TRINE ANDERSEN

 

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z
Silence is Golden